Apokryfy Nowego Testamentu. Ewangelie apokryficzne. Tom 1. Część 2

opr. ks. Marek Starowieyski
  • Okładka: miękka
  • Wymiary: 156 x 232 mm
  • Ilość stron: 442
  • ISBN: 978-83-2771-820-4

Św. Józef i św. Jan Chrzciciel, Męka i Zmartwychwstanie Jezusa, Wniebowzięcie Maryi

Apokryfy Nowego Testamentu to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim.

59,90 zł

Najniższa cena produktu 59,90 zł z dnia 19.06.2024

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa

Apokryfy Nowego Testamentu otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą – ks. prof. Marek Starowieyski.

„Wszedł więc Jezus, i [na Jego wejście] wygięły się szczyty znaków, które trzymali chorążowie, i oddały cześć Jezusowi. Gdy Żydzi zobaczyli, jak szczyty znaków zgięły się i oddały cześć Jezusowi, głośno zawołali przeciw chorążym. Na to Piłat rzekł do Żydów: „Czy nie dziwicie się, że szczyty znaków zgięły się same z siebie i oddały cześć Jezusowi, lecz krzyczycie na chorążych, jakby oni sami zgięli znaki i oddali [Mu] cześć?” Mówią Żydzi do Piłata: „My widzieliśmy, jak chorążowie schylili znaki i oddali cześć Jezusowi”. Piłat zawołał do chorążych i rzekł do nich: „Dlaczego to uczyniliście?” Oni rzekli do Piłata: „My jesteśmy poganami, sługami świątyni, jakże więc moglibyśmy oddawać Mu cześć. My trzymaliśmy znaki, a one się zgięły i oddały [Mu] cześć” – fragment Ewangelii Nikodema.

W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

K03443
1 Przedmiot

Opis

Okładka
miękka
Wymiary
156 x 232 mm
Ilość stron
442
ISBN
978-83-2771-820-4

Komentarze

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

Loading...