Orędzia, przesłania, przemówienia okolicznościowe. Dzieła zebrane t.5

Orędzia, przesłania, przemówienia okolicznościowe. Dzieła zebrane t.5

Jan Paweł II
  • Okładka: twarda, skóropodobna ze złoceniami
  • Wymiary: 200 x 285 mm
  • Ilość stron: 844
  • Rok wydania: 2007
  • Wydawca: Wydawnictwo M
  • ISBN: 978-83-6072-547-4

Zbiór obejmuje teksty wszystkich błogosławieństw Jana Pawła II znanych jako Urbi et orbi, wygłoszonych z okazji Wielkiego Postu, Wielkanocy i Bożego Narodzenia oraz przesłania i przemówienia okolicznościowe na różne tematy. Każdy tekst opatrzony jest specjalistycznym wstępem.

200,00 zł

Najniższa cena produktu 200,00 zł z dnia 03.12.2023

W tomie zebrano następujące teksty papieskie: orędzia świąteczne, orędzia i przesłania okolicznościowe oraz przemówienia okolicznościowe Jana Pawła II.

Część pierwszą stanowią orędzia świąteczne związane z tradycją udzielania przez Papieża uroczystego błogosławieństwa Urbi et orbi czyli „miastu i światu” z balkonu bazyliki Świętego Piotra w Rzymie. Głoszone w czasie Wielkiego Postu są katechezą na temat pokuty, modlitwy, postu, jałmużny i nawrócenia. Orędzia wielkanocne są teologicznym i duszpasterskim wprowadzeniem w tajemnicę Odkupienia Jezusa Chrystusa, a te wygłoszone w Boże Narodzenie wtajemniczają nas w Misterium Wcielenia.

W części drugiej znajdują się okolicznościowe orędzia i przesłania papieskie poruszające następujące tematy: Sakramenty Eucharystii i pokuty, Ruchy i wspólnoty, Postacie świętych i rocznice religijne, Chrześcijaństwo a judaizm, Prawa człowieka, Wiara, nauka, kultura, Zbrojne konflikty, rozbrojenie, pokój, Współczesne zagrożenia człowieka, Tożsamość Europy i Rocznice wydarzeń historycznych.

Część trzecią stanowią papieskie przemówienia do korpusu dyplomatycznego oraz dwóch ważnych instytucji Kurii Rzymskiej: Trybunału Roty Rzymskiej i Papieskiej Rady ds. Kultury. Papież nawiązywał w ten sposób do długiej tradycji noworocznych spotkań z korpusem dyplomatycznym akredytowanym przy Stolicy Apostolskiej. W przemówieniach wygłaszanych z tej okazji dokonywał wnikliwej analizy sytuacji międzynarodowej, czyniąc to z perspektywy najważniejszej misji Kościoła – troski o zbawienie świata.

M0649
4 Przedmioty

Opis

Okładka
twarda, skóropodobna ze złoceniami
Wymiary
200 x 285 mm
Ilość stron
844
Rok wydania
2007
Wydawca
Wydawnictwo M
ISBN
978-83-6072-547-4

Komentarze

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

Loading...