Tak widziałem Niepokalaną

Tak widziałem Niepokalaną

ks. Dolindo Ruotolo
  • Okładka: miękka
  • Wymiary: 140 x 202 mm
  • Ilość stron: 336
  • Waga: 0,35 kg
  • Rok wydania: 2020
  • Wydawca: Wydawnictwo M
  • ISBN: 978-83-8043-715-9

Zbiór medytacji ks. Dolindo o Matce Bożej Niepokalanej  spisane dla jego duchowych córek w czasie pobytu w Rzymie i przesłuchań przez Święte Oficjum. Jak sam twierdził, nie powstałyby one, gdyby nie interwencja Najświętszej Maryi Panny, która obdarowała go wtedy szczególnymi łaskami oświecenia.

39,90 zł

Najniższa cena produktu 39,90 zł z dnia 03.12.2023

Książka powstała na podstawie 31 listów napisanych przez ks. Dolindo Ruotolo do jego duchowych córek, które miały je umocnić i dodać otuchy w czasie zwątpienia, kiedy ich spowiednik odpowiadał na zarzuty przed Świętym Oficjum. Z tekstów wielkiego mistyka z Neapolu wyłania się obraz Niepokalanej, która jest dla każdego wierzącego przewodniczką i  orędowniczką. Nie jest kimś obcym, ale kimś, kto bardzo dobrze nas zna, rozumie nasze problemy oraz nieustannie nam towarzyszy. Spotkanie Jezusa i Trójcy Świętej za Jej sprawą jest możliwe dzięki odpowiedniemu przygotowaniu duchowemu, które prowadzi do całkowitej przemiany naszego życia. Dlatego Maryja wskazuje wierzącym pokorę jako fundament drogi do świętości, której sama jest najlepszym przykładem i wzorem. Zaprasza też do bezgranicznego zawierzenia Jej naszego życia, jako Tej, która jest Matką Łaski Bożej i która może wszystko uprosić u swojego Syna.

Same adresatki wymienionych w książce listów prowadziły życie dalekie od powierzchowności czy sentymentalizmu. Były całkowicie ukierunkowane na poszukiwanie woli Bożej  poprzez dogłębne , szczere wyrzeczenie się siebie, wzniesione na fundamencie wykształcenia teologicznego, ascetyki i mistyki. Prowadziły życie pełne prostoty, wewnętrznej równowagi i umiaru. Aktywnie uczestniczyły w życiu Kościoła. Niektóre z nich zajęły odpowiedzialne stanowiska w Akcji Katolickiej, inne uczestniczyły w życiu politycznym.

M1882
16 Przedmioty

Opis

Okładka
miękka
Wymiary
140 x 202 mm
Ilość stron
336
Waga
0,35 kg
Rok wydania
2020
Wydawca
Wydawnictwo M
ISBN
978-83-8043-715-9

Komentarze

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

Loading...